By Leventino

Uçların düzenli olarak kesilmesi tüylerin uzamasını destekler, uçlarını açar - ve hiç vakit kaybetmeden uzun bir rüya yelesine sahip olursunuz. Düzenli düzeltmenin saç büyümesini desteklediğine dair bu efsane size tanıdık geliyor mu? Ve bunun doğru olup olmadığını merak ediyor musun? cevabı biliyoruz

Ve bu: Hayır! Düzenli düzeltme saçların daha hızlı uzamasını sağlamaz. Bununla birlikte, bu önlem, dolgun, sağlıklı ve parlak bir yeleyi teşvik eder. Bu nedenle - efsane olsun ya da olmasın - saçınızı yaklaşık bir inç kısaltmak için her sekiz ila on haftada bir kuaföre gitmelisiniz. Bu şekilde kırık uçlar sadece ortadan kaldırılamaz, aynı zamanda önlenebilir. Omuz hizasından itibaren saç uçları daha kolay kırılma eğilimindedir.

Şaşılacak bir şey yok, çünkü omuz hizasındaki saçlar yaklaşık üç yaşında ve bu nedenle şimdiden çok şey atlattı (fön çekme, kış soğuğu, güneşe maruz kalma). Endişelenmeyin: Saçlarınız her ay ortalama 1 ila 1,5 santimetre uzadığından, yeleniz bir kuaför ziyaretinden diğerine yavaş yavaş uzamaya devam edecek ve kısalmayacaktır.Bu saç büyümesini teşvik eder.

Düzenli düzeltme saç büyümesini desteklemediğinden, daha hızlı saç büyümesi için başka bir gizli ipucu olup olmadığı sorusu ortaya çıkar. Bakın, bir tane var: Çinko sihirli kelime! Biyolojik madde sadece saç kökünü iltihaptan korumakla kalmaz, böylece sağlıklı bir saç derisi sağlar. Çinko da saça fayda sağlar.

0535 733 78 92 0212 573 80 63
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?